Eğitmenlerimiz

Sağlıklı bir hayatın yolu şüphesiz spor… Eğitmenlerinin uzmanlaşmış olması ve birebir sizinle ilgilenmesi ise oldukça önem taşıyor… Çünkü son donemlerde spor salonlarındaki sakatlanması nedeniyle ortopedistlerin kapısı sık sık çalınmaya başlandı. Biz de bu konuda uzman olan ve Nişantaşı’nda ki en köklü pilates stüdyosu Pilates Point’in Ertan Durak ve Mert Ökten olarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını açtık.

ertanErtan Durak
Balance Body Master Pilates Eğitmeni

ABD California’ da bulunan Balance Body University mezunu Master Trainer eğitmeniyim. 43 yaşındayım, 25 yıla yakın zamandır fitness sektörü içindeyim. Spor ile ilkokul yıllarında tanıştım. 12 yaşımda futbol ve voleybol oynamaya başladım. Zaman içinde lisanslı bir oyuncu oldum. Amatör olarak başladığım spor hayatım dönem dönem profesyonel bir sporcu olarak devam etti. Üniversite çağına geldiğimde hayatımı profesyonel bir sporcu olarak yaşamaya ve kazanmaya karar verince Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu‘nu kazandım. Akademi’den 1995 yılında mezun oldum.

Tenis, fitness, squash hocalığının yanı sıra istanbul‘un çok tanınmış spor merkezlerinde yöneticilik ve danışmanlık yaptım. Reebok takımının ve Türkiye’nin ilk step hocalarından biriyim. Bunları yaparken popüler televizyon kanallarında spor sağlığı üzerine programlar yaptım. Son sekiz yıldız işletmeciliğini birlikte yürüttüğümüz Pilates Point Stüdio isimli salonumuzda pilates eğitmenliği yapıyorum. Stüdio ile beraber sağlığın spor ile geldiğini bilen tanınmış kiilere de birebir özel hocalık yapmaya devam ediyorum.

Bilgi

1969 İstanbul doğumluyum. 12 yaşımda futbol ve voleybol oynayarak başladığım spor hayatımda ilerleyen zamanlarda lisanslı bir oyuncu oldum. Amatör olarak başladığım spor hayatım dönem dönem profesyonel bir sporcu olarak devam etti. Üniversite çağına geldiğimde hayatımı profesyonel bir sporcu olarak yaşamaya ve kazanmaya karar verince Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu‘nu kazandım ve 1995 yılında Akademiden mezun oldum . ABD California’ da bulunan Balance Body University mezunu Master Trainer eğitmeniyim.  25 yıla yakın zamandır fitness sektörü içindeyim.

Tenis, fitness, squash hocalığının yanı sıra istanbul‘un çok tanınmış spor merkezlerinde yöneticilik ve danışmanlık yaptım. Reebok takımının ve Türkiye’nin ilk step hocalarından biriyim. Bunları yaparken popüler televizyon kanallarında spor sağlığı üzerine programlar yaptım. Son sekiz yıldır işletmeciliğini birlikte yürüttüğümüz Pilates Point Stüdio isimli salonumuzda pilates eğitmenliği yapıyorum. Stüdio ile beraber sağlığın spor ile geldiğini bilen tanınmış kişiler ile çalışarak birebir özel danışmanlık vermeye devam ediyorum.

 Aldığım Eğitimler

Türkiye Cimnastik Federasyonu Plates Eğitmenliği Modül 1

Balance Body Pilates Mat Modül 1

Balance Body Pilates Mat Modül 2

Balance Body Pilates Reformer  Modül 1

Balance Body Pilates Reformer  Modül 2

Balance Body Pilates Reformer  Modül 3

Balance Body Pilates Trapeze

Balance Body Pilates Cadillac

Balance Body Pilates Chair

Balance Body Pilates Barrel

Balance Body Pilates Coach  ;

Trapeze , Mat Modül 1 , Reformer Modül 1

West Coast Plates

Mert Ökten
Balance Body Uzman Eğitmeni,
Personal Trainer
Body Building
Functional Workout

Bilgi

Aldığım Eğitimler

Türkiye Cimnastik Federasyonu 1 . Kademe Antranör Belgesi

Balance Body Pilates Reformer Modül 1

Balance Body Pilates Reformer Modül 2

Balance Body Pilates Mat Modül 1

Balance Body Pilates Mat Modül 2

Double Check Hamile Pilatesi

Özsesikli Pilates Academy Skolyoz da Pilates

Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates Renovation

TechnoGym Innovation Seminar


Çağrı Yetişir
Pilates Eğitmeni

Bilgi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünden Mezun oldum. Koşu, fitness, bisiklet, tenis alanlarında spor yapmaktayım ve pilates alanı ile uzun yıllar ilgilendikten sonra bu alanda uzmanlaşmaya karar verdim. Eğitimlerini tamamlayarak şu an Pilates Point Studio da Pilates eğitmeni olarak uzmanlığıma devam etmekteyim.

Aldığım Eğitimler

Türkiye Jimnastik Federasyonundan Mat Modül  1

Türkiye Jimnastik Federasyonundan Reformer Modül 1


Nehir Yılmaz
Pilates Eğitmeni
Türkiye Cimnastik Federasyonu

Bilgi

1981 yılında İstanbul’da doğdum. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdim. Şuan halen  Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümüne devam etmekteyim.

Çeşitli kurumlarda mühendislik, planlama, finans ve eğitim alanlarında çalıştıktan sonra, en sevdiğim ve hayat akışım haline gelen  pilatesin sağladığı, sağlıklı ruhsal ve bedensel yaşamla hep iç içe olmak ve bunu mümkün olduğunca fazla kitleye kazandırabilmek adına pilates alanında uzmanlaşmaya karar verdim.

Şuan kariyerime Pilates Point Studio’da pilates eğitmeni olarak devam etmekteyim.

Aldığım Eğitimler;

 • Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) – 2. Kademe Pilates Eğitmenliği
 • Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) – 1. Kademe Pilates Eğitmenliği
 • RYS Yoga Alliance Yetişkin Yogası (200 Saat) Eğitmenliği
 • RPYS Yoga Alliance Hamile Yogası Eğitmenliği
 • RCYS Yoga Alliance Çocuk Yogası (2-7 Yaş) Eğitmenliği
 • RCYS Yoga Alliance Çocuk Yogası (8-15 Yaş) Eğitmenliği
 • (TCF) Türkiye Cimnastik Federasyonu – Gelişim Semineri (Level 1 Reformer-Cadillac)
 • (TCF) Türkiye Cimnastik Federasyonu – Gelişim Semineri (Level 2 Reformer-   Cadillac)
 • Türkiye Tae Bo Federasyonu – 1. Kademe Tae Bo Antrenörlüğü
 • Zumba Basic 1 (ZIN Member) – Zumba Eğitmeni
 • PILATES ON TOUR ISTANBUL 2017
 • THE PILATES COACH Continuing Education CertificateAnatomy, Functional Biomechanics Postural Analysis Workshop / Şubat 2016
 • PILATES ON TOUR ISTANBUL 2016
 • Chrissy Romani Ruby / Pilates for Pregnancy
 • Chrissy Romani-Ruby / YUR Back on the Reformer
 • Nancy Myers / Gait in the Pilates Studio
 • Alan Herdman / 34 Classic Mat Exercises
 • Nora St. John / Misalignments of the Hips, Knees, Ankles and Feet
 • Viktor Uygan / Hip-notizer on the Reformer Tower
 • Nancy Myers / Walking on the Reformer
 • Uzman Fizyoterapist / Manuel Terapist Okan Keleş /Uygulamalı Biyomekani ve Anatomi Eğitimi – 1. Kur  / Ocak 2016


Melik Durak
Pilates , Xbody, Functional

Bilgi

1992 yılında İstanbul’da doğdum.Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu bölümünde devam etmekteyim. Çocuk yaşlarımdan bu yana farklı alanlarda spor yaptım. Koşu,basketbol,futbol,voleybol,tenis,squash,fitness  ile ilgilendim.Bu dönem içerisinde lisanslı olarak futbol oyuncusu oldum. Şimdi ise Pilates Point Studio da Pilates, Xbody ve Functional exersize dersleri vermekteyim.

Aldığım Eğitimler

Balance Body Pilates Reformer Modül 1

Balance Body Pilates Mat  Modül 1

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu 1.Kademe Antrenörlük

Fit İn Time Electro Muscle Stimulation(EMS)


S. Tuğbay Domaç
Doğal Terapiler, Reiki ve Wellness Uzmanı

Bilgi

1972 İzmir doğumluyum.Güzel Sanatlar ve sipritüelizme olan ilgim küçük yaşlarda kendini belli etmeye başlamıştı.18 Mart Üniversitesi Seramik Bölümünü bitirdim ve mesleğimi bir müddet icra ettikten sonra farklı meslek branşlarında deneyimlemelerim oldu.Gerçekten gönlümdeki meslek ile tanışmam ile Wellness Sektörüne katılmış oldum.Uzmanlığımı MASAJ alanında geliştirerek danışmanlık ve bu alanda eğitimler vermekteyim.Özel bir Mesleki Eğitim Akademisinde Masaj öğretmenliği  yapmakta olup Bitkisel Cilt ve Vücut Bakımı ayrıca iyileştirici masaj hizmetleri vermekteyim.

Aldığım Eğitimler

Milli Eğitim Bakanlığı Masör ve Masöz Masaj Eğitimi  300 saat

Milli Eğitim Bakanlığı Masör ve Masöz Masaj Eğitimi  608 saat

Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Estetisyen Eğitimi

Reiki  1.Seviye

Reiki  2.Seviye

Saraphim Blueprint

EFT

Artboard
Ezel Kavadar
Diyetisyen

Bilgi

Diyetisyen Ezel KAVADAR 2014 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda 2010-2012 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği bölümünü de bitirdi. Şuan Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

İlk olarak 2014 yılında İstanbul’da Özel Bağcılar Tekden Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Daha sonra Fulya İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde çalışmalarına devam etti. Obezite cerrahisine duyduğu ilgi nedeniyle Prof. Dr. Koray TEKİN ile birlikte çalışarak ameliyat olan hastaların beslenme takibini yaptı ve “bariatrik diyetisyen” unvanı aldı.

Şuan Nişantaşı Clinimed Medikal Estetik ve Dermatoloji Kliniği’nde ve Nişantaşı Pilates Point Studio’da danışanlarına beslenme ve diyet danışmanlığı vermektedir.